Baklalalı ve salamlı mini sandviç

Kategori :
Anahtar Kelimeler:
#@SANAYAĞ
  • 20dk.
  • Kolay
  • 9 Kişi

Hazırlama Yöntemi

Orta Ateşte

Malzemeler

200 gram haşalanmış iç bakla
200 gram macar salam
6 yumurta
18 tost ekmekği
biraz tuz,karabiber
1 tatlı kaşığı sanayağ

Baklalalı ve salamlı mini sandviç Nasıl Yapılır?

200 gram haşlanmış ve kabuğu ayıklanmış iç baklayı doğradıktan sonra ezilmiş 2 adet katı yumurta, bir tutam tuz, öğütülmüş tane karabiber ve 1 çorba kaşığı dolusu mayonezle karıştırarak birinci iç dolguyu hazırlayın.
Macar salamını ince doğrayıp ezilmiş 2 adet katı yumurta ve 1 çorba kaşığı dolusu mayonezle karıştırarak ikinci iç dolguyu elde edin. 18 adet tost ekmeğinin kıtır kenarlarını ayırıp genişliği 8 cm’lik kareler elde edin.
6 adet mini sandviç olacak şekilde bir adet sandviç için 3 adet uzunluğu ve genişliği 8 cm olan kare tost ekmekleri hazırlayın. Tost ekmeklerinin ilk katına iç baklalı dolgudan sürün. İkinci tost ekmeği dilimini üzerine yerleştirip Macar salamlı ikinci dolgudan sürün.
Son olarak üçüncü tost ekmeğini yerleştirerek mini sandviçleri hazırlayın. (Bu şekilde diğer sandviçleri de oluşturun.) Hazırladığınız baklalı ve salamlı sandviçleri ikiye kesip 12 adet mini sandviç elde edin. 12 adet baklalı ve salamlı mini sandvicin üzerine yuvarlak dilimlenmiş birer adet katı yumurta yerleştirin. Baklalı ve salamlı mini sandviçleri isteğe göre iç baklayla süsleyip servis yapın.

Püf Noktası

ÖNERİLEN TARİFLER

Aci salsa soslu bİftek
  • 20dk.
  • Kolay
  • 4 Kişi