Beyaz Çikolatalı mor ve pembe kap kekler

Kategori :
Anahtar Kelimeler:
#hamurişi
#Kahvaltı
#Sahur
  • 20dk.
  • Kolay
  • 15 Kişi

Hazırlama Yöntemi

Fırında

Malzemeler

a b

Beyaz Çikolatalı mor ve pembe kap kekler Nasıl Yapılır?

Kek için:
60g beyaz çikolata
2 tatlı kaşığı vanilya esansı
150g margarin
150g pudra şekeri
2 büyük yumurta
150g katkısız un
1 tatlı kaşığı kabartma tozu
4 yemek kaşığı menekşe ve gül likörü
Krema için:
50g margarin
130g toz şeker
40g kaliteli beyaz çikolata
Menekşe şekerlemesi

1. 60 g beyaz çikolatayla 1 yemek kaşığı vanilya esansını sıcak su dolu bir tencerenin üzerine yerleştirilmiş kasede eritin ve soğumaya bırakın. 150 g margarinle 150 g pudra şekerini pürüzsüz ve kabarık bir kıvam alana kadar çırpın. Bir miktar daha beyaz çikolata ve krema ekleyin.

2. İki adet büyük yumurtayı birer birer çırpın. 150 g katkısız unla 1 tatlı kaşığı kabartma tozunu eleyerek ekleyin ve karıştırın. 2 yemek kaşığı menekşe ve gül likörünü de ekleyip tamamen karışana kadar yavaşça karıştırın.

3. 12 adet kap kek kalıbını dörtte üçü dolacak şekilde doldurun. 180 derecede 20 dakika pişirin ve tel ızgara üzerinde soğumaya bırakın.

4. 40 g beyaz çikolatayla kalan vanilya esansını sıcak su dolu bir tencerenin üzerine yerleştirilmiş kasede eritin ve soğumaya bırakın.

5. 50 g margarinle 130 g toz şekeri krema kıvamına gelene kadar çırpın. Karışıma eritilmiş çikolata ile 2 yemek kaşığı menekşe ve gül likörü ekleyip karıştırın. Soğumuş keklerin üzerine sürün ve menekşe şekerlemeleri ile süsleyin.

Püf Noktası

ÖNERİLEN TARİFLER